Pobierz darmową aplikację Sprawdź możliwości
W naszym sklepie znajdziesz

52 modele
marki Dr. Martens!

Zobacz pełną ofertę

Historia Martensów zaczęła się od… skręcenia kostki. Kiedy doktor Klaus Märtens, niemiecki lekarz, doznał kontuzji podczas szusowania po alpejskich szlakach, boleśnie przekonał się, że jego skórzane, wojskowe buty nie zapewniają dostatecznego komfortu. Na tej podstawie, dr Märtens zaprojektował własne buty, które wyróżniały się zastosowaniem miękkiej skóry i podeszwy z gumy wypełnionej powietrzem. Tak powstał prototyp butów, które dziś znane są jako Dr Martens 1460 – jedne z najbardziej kultowych butów skórzanych na świecie.

Po przeniesieniu produkcji Martensów z Niemiec do Wielkiej Brytanii, skórzane buty w ciągu kilkudziesięciu następnych lat zdobyły ogromną popularność wśród angielskich subkultur powiązanych z muzyką rockową – punków, skinheadów, a także metalowców. Także dziś Martensy są chętnie noszone przez wyraziste osobowości – artystów, muzyków i gwiazdy szklanego ekranu. Ich wyjątkowy styl doceniają wszyscy entuzjaści odważnego image’u.

Wykonywane z najwyższej jakości skóry, z podeszwą doszywana do wierzchu buta przy pomocy słynnej żółtej nici (technologia opatentowana przez znaną "oponiarską" firmę GOODYEAR), buty Dr Martens to dziś prawdziwa ikona, idealne buty dla każdego, kto chce pokazać swój styl i charakter.

Marka to ucieleśnienie wszystkiego, co jest prawdziwe i unikalne. Buty stały się symbolem wielu subkultur. Uznanie zyskały na całym świecie za swój bezkompromisowy wygląd, trwałość i komfort. Na przestrzeni lat doczekały się wielu odsłon – od nieśmiertelnych klasyków po neonowy i wzorzysty design. Najnowsza propozycja marki to ponadczasowe półbuty, które nadal posiadają indywidualny charakter, swoistego buntu z nowymi elementami klasycznego stylu oksfordek. Ich zaletą jest funkcjonalność oraz lekkość w noszeniu.

W sezonie jesienno-zimowym kultowa marka Dr. Martens zachwyca teksturą oraz różnorodnością materiałów, które uzupełniają kolekcję klasyków innowacyjnymi elementami, takimi jak odblaskowe czarne materiały. Oferowane specjalnie w tym sezonie modele promują komfort bez kompromisów.Tak powstały klasyczne sztyblety, które charakteryzują się uniwersalnością, a jednocześnie kontynuują buntowniczą tradycję marki.