W naszym sklepie znajdziesz

modeli
!

Zobacz pełną ofertę

Surferskie początki marki

EMU to australijska firma, która zasłynęła produkcją butów z owczej skóry, które bez zawahania można nazwać kultowymi. Buty, zanim trafiły na sklepowe półki i zdobyły popularność wśród użytkowników na całym świecie, noszone przez… australijskich surferów, którzy potrzebowali obuwia zapewniającego komfort termiczny.

Marka EMU Australia została założona w 1994 w Geelong - regionie słynącym z wypasanych tam owiec. To właśnie z wełny Merynosów australijscy surferzy stworzyli pierwszy but właściwościami i wyglądem przypominający dzisiejsze EMU. Na pomysł wpadli podczas surfowania zimą, gdy ich stopy po wyjściu z wody marzły i potrzebowały natychmiastowego ogrzania.

Inspiracja naturą, wierność korzeniom

Dziś, EMU noszą kobiety, mężczyźni i dzieci, a charakterystyczna sylwetka butów to nieodłączny element casualowego stylu. Na przełomie lat EMU zmieniły swoje przeznaczenie, a ich design i właściwości ewoluowały.

Tym, co jednak nie uległo zmianie, jest fakt, że produkty EMU Australia są nadal projektowane w tym samym słynnym zagłębiu surferów. Projektanci współpracujący z marką niezmiennie czerpią inspirację z naturalnego otoczenia.

Unikalne właściwości termiczne, wyjątkowy komfort

Co wyróżnia te kultowe buty? Emu wykonywane są wyłącznie z wełny pochodzącej z Border Lester/Merino - słynnego regionu Western District of Victoria, co zapewnia im unikalne właściwości termiczne. Gęsta puchowa warstwa daje stopom ciepło, suchość oraz komfort. Zastosowanie wełny owczej gwarantuje oddychanie buta i ochronę przed powstawaniem nieprzyjemnych zapachów, bowiem wełna przepuszcza aż do 70% powietrza!

Oryginalna, lekka i elastyczna podeszwa, wyposażona w innowacyjną piankę, zapamiętuje ułożenie stopy zwiększając jej wygodę. Odpowiednio dobrane buty EMU znakomicie przylegają do stopy, są wygodne, nie odkształcają się i zapewniają maksymalny komfort o każdej porze roku.

Noś EMU i pomagaj!

EMU Australia poza modnym i ponadczasowym obuwiem słynie również ze swojej działalności prospołecznej i pracy mającej na celu ochronę środowiska naturalnego. Jednym z działań jest wpieranie projektu akcji WaterAid, która dostarcza czystą wodę oraz buduje sanitariaty w miejscach, które tego niezbędnie potrzebują. Jednym z miejsc, które wspiera EMU Australia jest Timor Wschodni w archipelagu Malajskim, na północ od Australii. Dzięki wsparciu EMU, każda zakupiona para obuwia z logo tej marki, przyczynia się do udostępnienia zdatnej do picia wody w najbiedniejszych zakątkach świata.