Pobierz darmową aplikację Sprawdź możliwości
W naszym sklepie znajdziesz

77 modeli
marki Lacoste!

Zobacz pełną ofertę

Marka Lacoste od samego początku istnienia była ściśle powiązana z tenisem. W latach 30. ubiegłego wieku francuski tenisista – Rene Lacoste – odnosił kolejne triumfy w najbardziej prestiżowych zawodach, takich jak Wimbledon czy US Open. Zawodnik ten wyróżniał się nie tylko doskonałą, zawziętą grą, ale także innowacyjnością i wyrafinowanym stylem. To właśnie Rene, jako pierwszy, zaczął grać w bawełnianej koszulce z krótkim rękawem i charakterystycznym kołnierzykiem.

Rene Lacoste w trakcie swojej kariery otrzymał pseudonim „Aligator”. Było to nawiązanie do teczki wykonanej ze skóry tego zwierzęcia, która była nagrodą w zakładzie. Rene tuż przed Pucharem Davisa oznajmił kapitanowi swojej drużyny, iż zamierza zdobyć złoto. Niestety – Lacoste przegrał mecz, a finalnie zakład. O całej sytuacji szybko dowiedziały się media. W jednej z prasowych relacji można było odnaleźć stwierdzenie, że Rene walczył niczym… krokodyl.

Kibice uznali, że pseudonim doskonale pasuje do dynamicznego, zawziętego stylu gry pana Lacoste. Sam Rene polubił swój pseudonim do tego stopnia, że postanowił wyhaftować wizerunek aligatora na swojej koszulce.

Z czasem aligator stał się oficjalnym logo marki Lacoste, które dziś znane jest na całym świecie. Aktualnie marka to nie tylko bawełniane koszulki polo, ale również szeroki asortyment obuwia, odzieży i akcesoriów, które perfekcyjnie łączą sportową wygodę z miejską elegancją, czerpiąc inspirację z francuskiego szyku i klasycznego wzornictwa.