Pobierz darmową aplikację Sprawdź możliwości
W naszym sklepie znajdziesz

15 modeli
marki Le Coq Sportif!

Zobacz pełną ofertę

Początki Le Coq Sportif sięgają aż 1882 roku, kiedy to Emile Camuset otworzył we francuskim miasteczku Romilly-sur-Seine fabrykę… pończoch! Emile był wielkim pasjonatem sportu i po jakimś czasie jego fabryka rozszerzyła produkcję o sportowe koszulki dla kolarzy. Le Coq Sportif (nazwa pochodzi od koguta galijskiego, narodowego symbolu Francji) funkcjonowało jako niewielka i mało znana firma aż do 1951 roku, kiedy to nastąpił przełom. Marka została wybrana, aby zaprojektować i dostarczyć ubrania oraz obuwie dla sportowców biorących udział w słynnym Tour de France. Wybór ten nie był przypadkowy - wysoka jakość i innowacyjność projektów na pewno przyczyniły się do tej decyzji.

Siedem lat później, w 1958 reprezentacja Francji w piłce nożnej, nosząc koszulki z kogutem, zajęła najlepsze w swojej dotychczasowej karierze, trzecie miejsce w Pucharze Świata. Popularność marki zaczęła rosnąć w siłę, a dwa lata później, w 1960 roku w strojach zaprojektowanych przez Le Coq Sportif wystąpiła francuska reprezentacja olimpijska na igrzyskach w Rzymie.

Na przełomie lat w odzieży i obuwiu Le Coq Sportif pojawiło się wiele sportowych talentów. Czy chodziło o Bernarda Hunaulta, pięciokrotnego zwycięzcę wyścigu Tour de France czy Yannicka Noaha, finalistę turnieju tenisowego Rolanda Garrosa albo Diego Maradonę, który w barwach Argentyny w 1986 roku zdobył puchar Word Cup, Le Coq Sportif upamiętnił swoją obecnością każdy z tych momentów, na zawsze zostawiając ślad w światowym sporcie.

Niemal od początku swojej obecności na rynku, Le Coq Sportif istnieje w świadomości konsumentów, jako marka o szerokiej ofercie odzieży, obuwia i sprzętu dla sportowców. Dziś marka wyposaża liderów Tour de France w wysoko wydajne koszulki oraz dostarcza odzież sportową kultowym zawodnikom z całego świata. Wśród nich są: gracze rugby Fred Michalak, Drew Mitchell czy Marco Bortolami, gwiazda drużyny Chicago Basketball Joakim Noah czy dwukrotny złoty medalista z Londynu w pływaniu Yannick Angel.

Te same wysokie standardy jakości produktów znajdują się w wyposażeniu topowych zawodników ligi światowej, jak i codziennej sportowej kolekcji butów i odzieży. Firma z Francji jest wiodącym europejskim producentem butów i ubrań cechujących się wysoką jakością wykonania i ponadczasowym, wysmakowanym wzornictwem i stylem. Le Coq Sportif to perfekcyjne połączenie sportowego charakteru z gustownym, miejskim designem i francuską elegancją.

Niemal od początku swojej działalności marka dużą wagę przykłada do ulepszania swoich produktów oraz badań nad technologiami. W 2010 roku historia marki zatoczyła koło, gdy w Romilly-sur-Seine – miejscu gdzie powstała pierwsza fabryka marki - otwarto centrum badań Le Coq Sportif.