W naszym sklepie znajdziesz

93 modele
marki Nike!

Zobacz pełną ofertę

Znana na całym świecie firma Nike została założona w 1964 roku w Washington Country (Oregon) przez Billa Bowermana i Philipa Knighta jako Blue Ribbon Sports. Początkowo firma zajmowała się wyłącznie dystrybucją japońskiego obuwia Onitsuka Tiger wśród uczestników sportowych imprez dla biegaczy w stanie Oregon. Wkrótce w ofercie pojawiły się także modele butów własnego projektu. Pierwszą samodzielną linię obuwia nazwaną "Swoosh", zaprezentowano latem 1972 roku a wraz z nią model butów dla piłkarzy, który otrzymał nazwę "Nike".

Obecnie Nike jest największym producentem obuwia i odzieży sportowej na świecie. Jej nazwa pochodzi od imienia greckiej bogini zwycięstwa – co wcale nie jest przypadkowe. Firma od zawsze promowała piękną sportową rywalizację według zasad fair-play i ponadczasowe wartości, które się z nimi wiążą: uczciwość, wytrwałość i pokonywanie własnych słabości. Tak też jest do dziś.

Znakiem rozpoznawczym marki jest charakterystyczna "łyżwa" która stała się synonimem jakości i najlepszego stylu. Poznaj wyjątkową jakość oferowanych produktów Nike!