Pobierz darmową aplikację Sprawdź możliwości
W naszym sklepie znajdziesz

129 modeli
marki Puma!

Zobacz pełną ofertę

Puma to znana wszystkim niemiecka marka uznawana za giganta i prekursora mody sportowej. W najnowszej kolekcji marki znalazły się jednak nie tylko sportowe propozycje, ale również buty w stylu miejskim, idealne do codziennych, casualowych outfitów.

Historia marki Pumy zaczyna się w 1924 roku, kiedy to działalność w branży obuwniczej rozpoczęli dwaj bracia - Rudolf i Adolf Dasslerowie. Z czasem bracia pokłócili się, a firma rozdzieliła się na dwa brandy: Puma i adidas. Od momentu rozłamu, który miał miejsce w roku 1948, aż do dziś, obie marki zaciekle ze sobą konkurują.

Pod szyldem Pumy, młodszy z braci, Rudolf Dassler, stworzył pierwszy charakterystyczny model butów piłkarskich nazwanych Super Atom. Czarne korki z białymi przeszyciami podbiły serca sportowców zza oceanu. Model był pierwszym, w którym zastosowano metalowe korki wkręcane w buty oraz pierwszym, który wytyczył dalsze losy obuwia piłkarskiego.

Wkrótce Rudolf przeprowadził renaming firmy, która od tej pory figurowała pod nazwą Puma Schuhfabrik Rudolf Dassler. Rozpoznawalny na całym świecie logotyp – pumę w trakcie skoku – użyto po raz pierwszy w 1958 roku. Autorem projektu był Lutz Backes. Logo dzikiego kota, do dziś funkcjonuje jako znak rozpoznawczy marki.

Buty Puma zyskały popularność dzięki znakomitym piłkarzom, którzy chętnie pokazywali się w obuwiu niemieckiej marki. Twarzami brandu byli między innymi: Euzebio, Maradona, Pele. Firma współpracowała też z Michaelem Schumacherem, wielokrotnym zwycięzcą Formuły1. Przy tworzeniu nowych kolekcji, Puma wielokrotnie współpracowała ze znanymi projektantami mody, wśród których znaleźli się m.in. Alexander McQueen, czy Jil Sander. Swój wkład w projektowanie nowości regularnie mają też gwiazdy z pierwszych stron gazet, takie jak Rihanna i Kylie Jenner.