Pobierz darmową aplikację Sprawdź możliwości
W naszym sklepie znajdziesz

19 modeli
marki Saucony!

Zobacz pełną ofertę

Wieloletnie doświadczenie, biegowe korzenie

Marka Saucony to amerykański producent obuwia, który zaskarbił sobie sympatię wielu osób na całym świecie za sprawą produkcji specjalistycznego sprzętu i obuwia do biegania.

Marce Saucony nie można odmówić innowacji i wychodzenia naprzeciw nowinkom technologicznym. W 1980 roku brand jako pierwszy wprowadził na rynek but, w którym cholewka mocowana była bezpośrednio do podeszwy środkowej. Takie rozwiązanie - dziś na porządku dziennym - wówczas niespotykane i nowe, przyniosło firmie uznanie i rozgłos.

Ponad dekadę później, w 1991 roku, Saucony była pierwszą firmą, która połączyła amortyzację ze stabilizacją, tworząc element, który do dziś jest podstawą treningowych modeli brandu. GRID jest siatką wykonaną z elastycznego plastiku, działającą na piętę niczym rakieta tenisowa na piłeczkę.

Streetwear i miejski luz

Marka Saucony istnieje na rynku od ponad 35 lat i przez niemal cały ten czas pozostawała wierna swojej maksymie: „Istniejemy dla biegaczy”. Jednak od kilku sezonów amerykański brand w swoich kolekcjach, poza obuwiem do biegania, proponuje modele lifestylowe, idealne w codziennym użytkowaniu i świetnie korespondujące z miejskim stylem. Współcześnie Saucony to marka coraz chętniej wybierana przez sneakerheadów i wielbicieli kicksów!

Opierając się na latach doświadczeń, marka Saucony tworząc swoje produkty doskonale wyczuwa potrzeby Klientów. Projektanci opierają się na klasycznych, czasem nieco old schoolowych wzorach, z pasją tworząc kolejne propozycje. Ich entuzjazm można znaleźć w stylowych produktach marki.

Jazz Original - kultowy model

Jednym z najpopularniejszych i najlepiej rozpoznawalnych modeli w kolekcjach Saucony jest Jazz - pochodzący z 1981 roku sneakersowy model inspirowany biegówkami. Lekka konstrukcja i doskonała amortyzacja sprawiły, że buty te bardzo szybko podbiły serca szerokiego grona użytkowników, a w późniejszym czasie zostały okrzyknięte najlepszym modelem marki lat 80-tych. Jazz bardzo szybko z bieżni przeniósł się na ulice miast, stając w szranki z innymi modelami butów popularnych, obuwniczych gigantów.