Pobierz darmową aplikację Sprawdź możliwości

One for One®

Podczas podróży po Argentynie w 2006 roku, założyciel marki TOMS Blake Mycoskie, zaobserwował, że wiele dzieci nie ma odpowiedniego obuwia, które chroniłoby ich stopy. Chcąc im pomóc, stworzył TOMS Shoes , firmę, której nadrzędnym celem była działalność dobroczynna. Firmę, która przy każdym zakupie pary espadryli przekazuje parę nowych butów dla dziecka w potrzebie. To był strzał w dziesiątkę! Jeszcze w tym samym roku TOMS przekazał pierwsze 10 000 par butów potrzebującym. Powstał model biznesowy „Jeden na jeden” (One for One®). Historia Blake’a to doskonały przykład jak prosty pomysł może ewoluować w potężny i prężnie funkcjonujący strategiczny plan, który ma na celu pomoc wszystkim, którzy borykają się z problemami ekonomiczno-społecznymi.

Buty to jednak nie wszystko co wykorzystuje TOMS w ramach działalności dobroczynnej. Obecnie prowadząc sprzedaż okularów za pomocą modelu One for One, marka pomaga poprawić wzrok komuś, kto tego potrzebuje. Podobny mechanizm działa w ramach sprzedaży kawy – każde opakowanie warte jest tydzień czystej wody dla osoby w potrzebie. Materialna pomoc ze strony brandu TOMS zawsze przekazywana jest za pośrednictwem organizacji humanitarnych, które czynią z tego element swoich programów rozwoju społeczności.

70 krajów, 50 mln par butów

Firma TOMS podczas blisko dziesięcioletniej obecności na rynku ofiarowała ponad 50 milionów par butów potrzebującym dzieciom. Liczby jednak wciąż rosną, bowiem buty TOMS zyskują coraz więcej zwolenników na całym świecie.

Dzięki zaangażowaniu klientów, którzy chętnie kupują i noszą charakterystyczne espadryle TOMS, firma może pracować nad tworzeniem różnorodnych fasonów butów, dopasowanych do specyficznego terenu, a tym samym tworzyć miejsca pracy w lokalnych społecznościach.

Argentyńska Alpargata i pozostałe modele TOMS

Marka TOMS kojarzona jest przede wszystkim z charakterystycznymi espadrylami, z cienką podeszwą oplecioną sznurkiem. I nic dziwnego, był to bowiem pierwszy model wyprodukowany przez brand. Wzorowane na tradycyjnym modelu argentyńskiego espadryla, zwanego alpargata, lekkie i komfortowe buty zostały unowocześnione przez Blake’a Mycoskie i dostosowane do wymagań amerykańskich klientów. Do produkcji butów użyto włoskiej wełny i kaszmiru, a do środka włożono bardzo wygodną wkładkę na poduszce, wykonaną z zamszu. Podeszwę stworzono z jagnięcej skóry, ułatwiającej stopie oddychanie. Całość uzupełniono wstawkami z lateksu, które zwiększały wytrzymałość espadryli i ich stabilność. Tak narodził się uwielbiany przez miliony but TOMS!

Dziś, marka oferuje jednak znacznie więcej modeli obuwia, zarówno dla kobiet, mężczyzn jak i dzieci. W tym również buty na chłodniejsze dni jak półbuty czy espadryle wykonane z kożucha lub ciepłego zamszu. Bez względu na rodzaj i model, buty TOMS to kultowy element garderoby, gwarantujący modny, niezobowiązujący styl. Świetna jakoś materiałów gwarantuje wygodę i komfort, nawet podczas ciepłych, letnich dni. Dzięki wewnętrznej wkładce, wykonanej z naturalnego zamszu, but zapewnia optymalny klimat wewnątrz, odpowiednią higienę oraz barierę dla bakterii.

TOMS to jednak nie tylko genialne buty i rewelacyjna inicjatywa społeczna, ale również projekt wspierający ochronę środowiska. To produkty w 100% ekologiczne, a część kolekcji jest nawet wegańska!

Zakupy,
obsługa klienta
Sklep,
Eastend.pl
Szybki kontakt:
dział sprzedaży
 • Daniel
  506 135 707
 • Tomasz
  608 646 655
pon-pt. w godz. 8.00 - 16.00

Sklep stacjonarny
 • Zadzwoń do nas
  531 108 266
ul. Grunwaldzka 569, Gdańsk
Pon. - Pt. w godz. 11.00 - 19.00
Sob. w godz. 10.00 - 15.00
Szybki kontakt:
zwroty i reklamacje
 • Małgosia
  530 722 992
 • Iwona
  660 200 800
pon-pt. w godz. 8.00 - 16.00
Copyright: 2004-2017 Eastend.pl