Pobierz darmową aplikację Sprawdź możliwości
W naszym sklepie znajdziesz

170 modeli
marki Under Armour!

Zobacz pełną ofertę

Licz na siebie - tak można podsumować historię powstania marki Under Armour. W 1996 roku Kevin Plank, zawodnik drużyny futbolowej Uniwersytetu Maryland, niezwykle rozczarowany faktem, że koszulki używane przez niego w trakcie treningów i meczów były kompletnie nieprzystosowane do odprowadzania wilgoci, postanowił stworzyć coś własnego. Plank podjął prace nad zaprojektowaniem specjalnych koszulek, dzięki którym pot powstający w trakcie intensywnego wysiłku mógł być swobodnie odprowadzany na zewnątrz.

Udało się. Kevin zaprojektował idealną koszulkę - uszytą z materiału odprowadzającego wilgoć, która nawet po długotrwałym treningu wciąż pozostawała sucha. W garażu babci stworzył swoją firmę, która zaledwie w rok od powstania wygenerowała 17 tys. dolarów przychodu, a rok później już 100k! Oto przykład spektakularnego sukcesu.

Dziś Under Armour jest drugim po Nike producentem odzieży i sprzętu sportowego w USA. Ubrania treningowe, obuwie i akcesoria Under Armour zna prawdopodobnie każdy, kto ćwiczy, trenuje, biega lub uprawia jakąkolwiek dyscyplinę sportową. Po produkty tej amerykańskiej marki sięgają zarówno zawodowcy jak i ci, którzy trenują amatorsko i dla przyjemności. Under Armour dostarcza im innowacyjnych rozwiązań na miarę potrzeb!