Pobierz darmową aplikację Sprawdź możliwości
W naszym sklepie znajdziesz

modeli
!

Zobacz pełną ofertę

Historia marki Vans sięga 1966 roku. To właśnie wtedy bracia Paul i James Van Doren wraz z kilkoma wspólnikami otworzyli w Kalifornii niewielką manufakturę, w której buty były produkowane i sprzedawane na miejscu. Od samego początku za nadrzędne aspekty butów uznali wysoką jakość wykonania i komfort użytkowania. Dzięki temu, obuwie początkowo sygnowane jako Van Doren Rubber Company zostało entuzjastycznie przyjęte i szybko zdobyło popularność wśród kalifornijskich skate’ów.

Przełom nastąpił wówczas, gdy do kin wszedł film Fast Times at Ridgemont High, w którym główny bohater grany przez Seana Penna nosił klasyczne Vans Slip-on w biało-czarną kratkę. Świat oszalał na punkcie tych butów!

Vans to międzynarodowa marka oferująca dziś ubrania, akcesoria no i oczywiście buty na całym świecie. Dziś Vansy to jedne z najpopularniejszych sneakersów. Ich niepowtarzalny styl, niezwykła wygoda i charakterystyczna, „waflowana” podeszwa stanowią przedmiot uwielbienia milionów fanów na całym globie.

Kolekcja Vans Classics odzwierciedla 40 lat historii i dziedzictwa marki. Modele tej linii reprezentują historię mody, deskorolki i stylu życia z Kaliforni lat 60-tych i 70-tych. Legendarne buty, takie jak Authentic, Old Skool ,czy Slip-On są wciąż obecne na rynku jako ikony mody „ulicznej“. W kolekcji Classics pojawiają się również nowe style, które nawiązując do przeszłości tworzą nowe trendy i kierunki w modzie.