Pobierz darmową aplikację Sprawdź możliwości
W naszym sklepie znajdziesz

13 modeli
marki Vibram Fivefingers!

Zobacz pełną ofertę

Dopasowane jak rękawiczka do dłoni!

Vibram FiveFingers® to rewolucyjne obuwie, które stworzone zostało z myślą zapewnieniu naturalności, swobody i wygody podczas ruchu. Vibram FiveFingers® to pierwsze na świecie obuwie anatomiczne i fizjologiczne. Oznacza to, że buty tej marki są dopasowane do budowy stopy tak, jak rękawiczka do dłoni. Przypominające usztywnioną skarpetkę obuwie wyróżnia się pięciopalczastą konstrukcją. Specyficzna budowa chroni podbicie i umożliwia stopom pełen naturalny zakres ruchu. Buty z pięcioma palcami pozwalają też na przesyłanie do układu nerwowego bogatej informacji receptorów, niezbędnej do precyzyjnego sterowania ruchem ciała.

Naturalne bieganie

Buty Vibram FiveFingers® powstały zgodnie z koncepcją naturalnego biegania. Myśl ta zakłada, że skoro przez tysiące lat biegaliśmy boso, to nasz układ ruchowy jest do tego przystosowany. Bieganie, które umożliwia stopie pełen zakres ruchu jest najzdrowszym sposobem treningu. Stąd doskonale dopasowany, pięciopalczasty fason.

Co dają Vibram FiveFingers®?

Pięciopalczaste buty Vibram FiveFingers® to nowoczesne obuwie treningowo-rehabilitacyjne, zgodne z budową i funkcją ciała. Zalety obuwia włoskiej marki można wymieniać w nieskończoność, jednak do najważniejszych należą bez wątpienia wzmocnienie mięśni stóp i nóg, niwelowanie kontuzji, poprawa wyczucia równowagi, przywrócenie naturalnych wzorców postawy oraz zapewnienie wygody i pełnej swobody.

Z Włoch na cały świat

Firma Vibram FiveFingers® została założona we Włoszech w 1937 roku, a jej nazwa pochodzi od imienia i nazwiska właściciela i pomysłodawcy, Vitale Bramaniego. Marka zbudowała swój sukces w oparciu o wynalazek, jakim była gumowa, nieścieralna podeszwa, wykorzystywana głównie do produkcji obuwia sportowego. Brand szybko zdobył popularność na świecie – głównie za sprawą innowacyjnych pięciopalczastych butów. Do Polski Vibram FiveFingers® przywędrowały kilka lat temu. Dziś buty z pięcioma placami chętnie stosowane są przez sportowców amatorów i zawodowców. W zastosowaniu treningowym, na gruncie polskim pionierami są panczenistki oraz narodowa kadra skoczków narciarskich.